Eka Vogelnik – Od lutke do maske in ilustracije

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Eke Vogelnik, OD LUTKE DO MASKE IN ILUSTRACIJE, ki bo v četrtek, 10. septembra 2020, ob 18. uri v Galeriji Paviljon NOB.

Eka Vogelnik je diplomirana arhitektka in slikarka. Deluje kot ilustratorka, scenografka in kostumografka ter režiserka otroških lutkovnih predstav in TV-oddaj.

Razstava v Tržiču je zaključek razstavnega projekta, ki obsega prerez avtoričinega delovanja na področju ilustracij, mask in lutk. Razstava je dve leti potovala po Sloveniji, z začetkom v Mariborskem lutkovnem gledališču. Del razstave, ki vključuje portretne marionete naših kulturnikov (Svetlane Makarovič, Slavoja Žižka, Andreja Rozmana Roze, Dese Muck Draga Ivanuše in Brine Vogelnik) je gostoval celo v Boliviji.

Ob slovesnem odprtju nas bo nagovorila avtorica Eka Vogelnik.

V kulturnem programu bosta nastopila pevka Brina Vogelnik in kitarist Luka Ropret.

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Razstava bo na ogled do 17. 10. 2020

Odpiralni čas Galerije Paviljon NOB:
torek—petek 10.00—12.00, 16.00—18.00
sobota 10.00—12.00