Mednarodni muzejski dan

Muzeji in enakost: raznolikost in inkluzivnost

Ogled stalnih razstav

POLLAKOVA KAJŽA, Muzejska 11

Razstave Tržiškega muzeja bodo odprte med 9. in 16. uro.

Vstop brezplačen.

Slovenski muzeji in galerije vas vabimo k ogledu digitalne knjižice plakatov, s katerimi obeležujemo letošnji Mednarodni dan muzejev, ki je tokrat posvečen temi Muzeji in enakost: raznolikost in inkluzivnost (Museums for Equality: Diversity and Inclusion).

Vabljeni k ogledu digitalne knjižnice.

ICOM vas ob 11. uri vabi k udeležbi na spletnem seminarju, posvečenem letošnji tematiki muzejskega dne. Povežete se lahko:

Neverjetne gore

Na mednarodni muzejski dan projekt Neverjetne gore ponovno odpira zaklade za geolovce in ostale vedoželjne. V muzejih vam bo skrinjice z geolovskimi zakladi odprl čuvaj in jih po uporabi tudi razkužil.

Obisk muzeja bo prijeten in tudi varen, saj upoštevamo vse varovalne ukrepe za Covid-19.

Lepo vabljeni v naš muzej!

Obiskovalce muzeja prosimo, da upoštevate naslednja navodila:

• V muzej prihajajte le osebe brez bolezenskih znakov.
  • Ob vstopu v muzej si razkužite roke.
  • V vseh prostorih je obvezna uporaba lastne zaščitne maske.
  • Upoštevati je potrebno predpisano medsebojno razdaljo (najmanj 2 m).
  • Upoštevati je potrebno higieno kašlja.
  • Vstop v razstavne prostore je možen le za posameznike, družine in manjše skupine (do 3 osebe).
  • Priporočljiva dinamika obiska je 1 obiskovalec na 20 m2 neto površine prostora hkrati, če bo obiskovalcev več, bomo določili interval vstopanja.
  • Plačilo vstopnine in nakupa v muzejski trgovini je mogoče le brezgotovinsko.
  • Obiskovalci morate obvezno upoštevati smer gibanja po razstavnih prostorih.
  • Listanje publikacij v muzejski trgovini ni dovoljeno.
  • Strokovnih vodstev po muzejskih zbirkah do nadaljnjega ne bo, prav tako ne pedagoško/andragoških programov, posvetovanj, okroglih miz, odprtij razstav ter drugih dogodkov, ki vključujejo tesnejše druženje.
  • V dokumentacijo in knjižnico vstop za obiskovalce zaenkrat ni mogoč.