POVABILO V MUZEJ

Tržiški muzejski delavci smo težko pričakovali ponovno odprtje muzeja in srečanja z obiskovalci.

Z veseljem vas obveščamo, da bo Tržiški muzej za javnost odprt od torka 5. 5. 2020 po prilagojenem urniku, od torka do nedelje od 9:00-16:00.

Uredili smo vse potrebno za zaščito obiskovalcev in zaposlenih in naše delovanje prilagodili smernicam, ki jih je izdalo Ministrstvo za kulturo 29.4.2020. V prostorih muzeja upoštevamo tudi vse tehnične ukrepe, kot jih določa Nacionalni inštitut za javno zdravje v priporočilih, objavljenih dne 28. 4. 2020.

Obiskovalce muzeja prosimo, da upoštevate naslednja navodila:

• V muzej prihajajte le osebe brez bolezenskih znakov.
  • Ob vstopu v muzej si razkužite roke.
  • V vseh prostorih je obvezna uporaba lastne zaščitne maske.
  • Upoštevati je potrebno predpisano medsebojno razdaljo (najmanj 2 m).
  • Upoštevati je potrebno higieno kašlja.
  • Vstop v razstavne prostore je možen le za posameznike, družine in manjše skupine (do 3 osebe).
  • Priporočljiva dinamika obiska je 1 obiskovalec na 20 m² neto površine prostora hkrati, če bo obiskovalcev več, bomo določili interval vstopanja.
  • Plačilo vstopnine in nakupa v muzejski trgovini je mogoče le brezgotovinsko.
  • Obiskovalci morate obvezno upoštevati smer gibanja po razstavnih prostorih.
  • Listanje publikacij v muzejski trgovini ni dovoljeno.
  • Strokovnih vodstev po muzejskih zbirkah do nadaljnjega ne bo, prav tako ne pedagoško/andragoških programov, posvetovanj, okroglih miz, odprtij razstav ter drugih dogodkov, ki vključujejo tesnejše druženje.
  • V dokumentacijo in knjižnico vstop za obiskovalce zaenkrat ni mogoč.