Marjan Manček – Ilustracije in razstava starih igrač

Otroci in tisti odrasli, ki si dovolite priznati, da je v vas še vedno otroška duša, vljudno vabljeni na odprtje dvojne razstave v Galerijo Paviljon NOB, v sredo, 4. septembra 2019, ob 18. uri.

Na ogled bodo dela Marjana Mančka, ki se je med velikane slovenske ilustracije zapisal s knjigami Peter Klepec, Pedenjped, Peter Nos je vsemu kos, Mojca Pokrajculja, Kozlovska sodba v Višnji gori in več kot 200 drugimi. Je eden redkih, ki ustvarja avtorske slikanice, poleg teh tudi stripe. Likovno je zasnoval nekaj lutkovnih predstav in se ukvarjal s filmsko animacijo.

Ob razstavi ilustracij bo bogata razstava starih igrač našega edinega otroškega muzeja – Brloga Hermana Lisjaka iz Muzeja novejše zgodovine Celje.

Odprtje bo pospremljeno s kulturnim programom, pridružil pa se nam bo tudi Marjan Manček.

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Razstava bo na ogled do 26. 10. 2019.

Galerija Paviljon NOB je odprta:
Torek-petek 10.00–12.00, 16.00–18.00
Sobota 10.00–12.00