Slovo od Peka … Peko živi

Spoštovani!

Vljudno vabljeni na odprtje razstave z naslovom Slovo od Peka … Peko živi, ki bo v četrtek, 29. avgusta 2019, ob 18. uri v Galeriji Atrij Občine Tržič. Kustos razstave je dr. Bojan Knific.
Dobro stoletje je Peko ključno zaznamoval razvoj Tržiča – njegovega gospodarstva, ljudi, a tudi prostora, družabnega življenja, turizma, kulture. Na Peko je vezana naša identiteta, na Peko nas vežejo številni spomini. Poleg predmetov Tržiškega muzeja bo na razstavi mogoče videti Pekovo obutev, ki jo hrani Breda Nemec, in predmete tržiškega zbiralca Marjana Godnjova.

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič, mag. Borut Sajovic. V kulturnem programu bodo sodelovale pevke Kulturnega društva Folklorna skupina Karavanke.

Razstava bo na ogled do 30. 9. 2019.

Galerija Atrij Občine Tržič / Trg svobode 18 / 4290 Tržič
Odpiralni čas: od ponedeljka do nedelje, od 8h–18h