Slovenski kulturni praznik 8. februar

TRŽIŠKI MUZEJ PRIPRAVLJA DOŽIVETJE KULTURE

Ogled stalnih razstav

POLLAKOVA KAJŽA Muzejska 11

10.00–18.00 V družbi kustosov se boste sprehodili skozi interaktivne razstave Usnje vseh barv, Tržiški šuštarji, Klobčič in nit, stari modni hit, Včerajšnje obrti – jutrišnji poklici in Slovenskega smučarskega muzeja.

GLEDALIŠKA DELAVNICA – delavnica za otroke od 10. do 13. leta

POLLAKOVA KAJŽA Muzejska 11

16.00–18.00 V prijetnem ambientu Pollakovega salona boste spoznali skrivnosti improvizacijskega gledališča, se poigrali z glasovnimi vajami ter pripravili kratko impro predstavo. Delavnico bo vodil dramski igralec Tadej Pišek.

Miha Maleš – S poti

PAVILJON NOB Predilniška 12

10.00–12.00, 16.00–18.00 Ogled razstave Mihe Maleša (1903–1987), enega najvidnejših predstavnikov slovenske moderne umetnosti. Po razstavi monotipij S poti bo vodila kustosinja Janita Košir in osvetlila bogato ustvarjalno pot izjemnega grafika, slikarja, založnika in fotografa.

Preživite Prešernov dan v naši družbi!

Vstop prost.