Razstava – S peto tolkel bom ob tla

Spoštovani!

Vljudno vabljeni na odprtje razstave z naslovom »S peto tolkel bom ob tla« in s podnaslovom Obutvena kultura na Slovenskem v interpretacijah folklornih skupin, ki bo v četrtek, 30. avgusta 2018, ob 18. uri v Galeriji Atrij Občine Tržič. Kustos razstave je dr. Bojan Knific.

Obutev je za razstavo posodilo več kot dvajset folklornih skupin, društev in posameznikov iz cele Slovenije. Razstavljenih je več kot 70 parov različnih obuval, kakršna so ljudje na Slovenskem nosili od 17. do sredine 20. stoletja, ob tem tudi folklorni kostumi, ki predstavljajo splošnosti in posebnosti nekdanjega oblačenja ljudi na Slovenskem.

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič, mag. Borut Sajovic.
V kulturnem programu bodo sodelovali pevci Kulturnega društva Folklorna skupina Karavanke.

Razstava bo na ogled do 28. 9. 2018, od ponedeljka do petka od 10.00–12.00, 16.00–18.00 in v soboto od 10.00–12.00.