Ferdo Mayer – Slikar barvnih sozvočij

Ob slovenskem kulturnem prazniku vljudno vabljeni na odprtje razstave Slikar barvnih sozvočij Ferda Mayerja, ki bo v četrtek, 8. februarja 2018, ob 11. uri v Paviljonu NOB.

Ustvarjalni razpon akademskega slikarja Ferda Mayerja (1927–1994), ki je od leta 1987 živel in ustvarjal v Lomu pod Storžičem, je izjemen in sega vse od barvnega realizma do popolne abstrakcije. V skoraj petih desetletjih delovanja je ustvaril bogat opus likovnih del od olj, grafik, monotipij, gvašev, akvarelov, risb do male plastike. S tokratno razstavo se bomo poklonili njegovi lanskoletni devetdesetletnici rojstva in se osredotočili predvsem na zgodnja, javnosti manj znana dela, ki so nastala kmalu po zaključku akademije. Po motivni plati je bilo slikarstvo mladega ambicioznega umetnika neverjetno pestro in zajema figuralne kompozicije, portrete, vedute, tihožitja in druge motive, na razstavi pa bo mogoče videti tudi gvaše in malo plastiko.

Umetnika bo predstavil muzejski svetnik in likovni kritik ddr. Damir Globočnik.

V kulturnem programu bosta nastopila Robert Bone na klarinetu in Jan Ulčnik na harmoniki.

Razstavo bo odprl predstavnik Občine Tržič.

Razstava bo na ogled do 26. 3. 2018

Paviljon NOB je odprt: