Razstava

Vračanje k tradiciji: Kako so šuštarji dali vuč u vodo?

Razstava ob gregorjevem

Vračanje k tradiciji: Kako so šuštarji dali vuč u vodo?

V Četrtek, 9. 3. 2023, ob 18. uri vas vabimo v Atrij občine Tržič na odprtje razstave Vračanje k tradiciji: Kako so šuštarji dali vuč u vodo?

Ogledati si bo mogoče gregorčke, ki so jih v letošnjem letu izdelali otroci Osnovne šole Bistrica, predmete iz zbirke Tržiškega muzeja in spoznati vsebine, ki ponovno v ospredje gregorjevega postavljajo dediščino tržiških čevljarjev. Program prireditve so pod mentorstvom Marje Bohinjec pripravili otroci Podružnične osnovne šole Kovor, razstavo pa bo odprl župan Občine Tržič Peter Miklič.

Razstava bo na ogled do 10. 4. 2023.

Hkrati vas vabimo, da se praznovanju gregorjevega pridružite v soboto, 11. 3. 2023, ko bo šla z nabrežine Tržiške Bistrice vuč u vodo.

Program osrednjega sobotnega dogodka:
15.30 Kulturni center Tržič: lutkovna predstava Kako je petelin izvalil jajce? v izvedbi KUD Ampus
16.00-17.30 Kurnikova hiša: delavnica peke ptičkov iz testa
16.00-17.30 Kulturni center Tržič: delavnica izdelave gregorčkov
18.00 atrij Občine Tržič: kulturni program
18.30 iz atrija Občine Tržič: Gregorjev sprevod v spremstvu Pihalnega orkestra Tržič
18.50 brežina Tržiške Bistrice: kres, spuščanje gregorčkov in ognjeni spektakel s skupino Čupakabra