Muzejski večer

Muzejski večer Skrivnost Dolge njive

V petek, 9. decembra 2022, ob 18. uri vas vabimo na muzejski večer v Pollakov salon Tržiškega muzeja. Predstavljena bodo spoznanja, razodeta v knjigi Janeza Kavarja Skrivnost Dolge njive.

Knjiga, ki jo je v letošnjem letu izdalo Združenje vojaških gornikov Slovenije, prinaša nova spoznanja o času druge svetovne vojne, ko je bila zavezniška pomoč del široke in premišljene strategije boja proti nacizmu. Zavezniki so z letali na območje Slovenije prepeljali okoli 3.000 ton pomoči. Septembra leta 1944 pa je Dolga njiva, danes priljubljen cilj številnih planincev, postala pomembno spuščališče zavezniške pomoči partizanom.

Vsebine bo predstavil Janez Kavar, upokojeni brigadir Slovenske vojske. Predstavitev bo vodil dr. Bojan Knific, kustos Tržiškega muzeja. V programu bo sodeloval pevski zbor Gorščaki.

Na muzejskem večeru bo knjigo mogoče kupiti.

Vljudno vabljeni.