Javni poziv za razstave v Galeriji Atrij

Javni poziv umetnikom k oddaji vlog za razstavo v Galeriji Atrij v Tržiču za razstavno sezono 2024.

Tržiški muzej poziva vse zainteresirane umetnike, da oddajo vloge za razstavo v Galeriji Atrij za razstavno sezono 2024. Razstavni program za Galerijo Atrij občine Tržič pripravlja Tržiški muzej.

Tržiški muzej in Občina Tržič pri pripravi razstav v Galeriji Atrij prispevata:

• galerijski prostor v času razstave z vsemi obratovalnimi stroški,

• potrebne elemente za postavitev razstave (podstavke, okvirje) in osnovno tehnično pomoč,

• oblikovanje vabil,

• promocijo razstave,

• odprtje razstave s strani predstavnika Občine Tržič,

• podiranje razstave in povrnitev galerije v prvotno stanje.

Obveznosti razstavljalca v Galeriji Atrij so:

• oddaja prijave na razpis do predvidenega datuma,

• dostava in odvoz razstavnih eksponatov,

• tisk vabil, pogostitev in program ob odprtju razstave so stvar dogovora med muzejem in razstavljalcem.

Prijava naj vsebuje:

• kontaktne podatke (ime primek, naslov, e-mail, telefon oz. mobitel)

• portfolio (življenjepis, seznam preteklih razstav, katalogov, zloženk, objav v medijih, slikovno gradivo preteklega dela)

• idejo za razstavo, lahko tudi seznam za razstavo predlaganih del (naslov, letnica, tehnika, mere)

Vaše vloge pričakujemo po pošti na naslov: Tržiški muzej, Muzejska 11, 4290 Tržič s pripisom »Javni poziv za Galerijo Atrij« ali po elektronski pošti trziski.muzej@guest.arnes.si do vključno 15. avgusta 2023. Vloge, ki ne bodo prispele pravočasno, ne bodo upoštevane. Za dodatne informacije smo vam na voljo na telefonski številki 04 53 15 500.

Poslane vloge bo pregledala strokovna komisija, izbrala avtorje za naslednjo razstavno sezono in prijavljenim sporočila svojo odločitev o vključitvi v program do 30. septembra 2023.

Tržič, 18. 4. 2023