Povzetek košarice

Košarica je prazna

Dodaj izdelke
Slovesnost

Spominska slovesnost ob 79. obletnici osvoboditve koncentracijskega taborišča Ljubelj bo potekala v soboto, 8. junija 2024, ob 11. uri, v spominskem parku nekdanjega KT Ljubelj jug.

Prireditev je posvečena spominu na žrtve nacističnega koncentracijskega taborišča na Ljubelju in druge žrtve fašističnega in nacističnega nasilja v času druge svetovne vojne.

Kulturni program:
Pihalni orkester Tržič, otroci OŠ Križe, Maša Tiselj - vokal, moderatorka: Maja Tekavec.
Zbrane bodo nagovorili:
Župan Občine Tržič, Peter Miklič, predsednik Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije, Marijan Križman in predstavnik francoskega združenja Amicale Mauthausen.
Slavnostna govornica bo dr. Asta Vrečko, ministrica za kulturo.

Lepo vabljeni.

Nazaj na seznam