TwitterFacebookInstagram

Prata, sovata pa tenstan krompir

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Prata, sovata pa tenstan krompir, na kateri predstavljamo bogastvo in raznolikost tržiške kulinarične dediščine. Odprtje bo potekalo v četrtek, 2. septembra 2021, ob 18. uri pred Galerijo Atrij Občine Tržič. Kustos razstave je dr. Bojan Knific.

Tržiška kulinarična dediščina je precej več kot zgolj tržiške bržole, tržiška flika, tržišk kosiv ipd. Njeno podobo je zaznamovalo trško okolje, napolnjeno z rokodelci, druge navade so bile doma v vaškem zaledju in na planinah.

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič, mag. Borut Sajovic.
V kulturnem programu bodo sodelovale pevke Kulturnega društva Folklorna skupina Karavanke.

Zaradi nepredvidljivih razmer in ukrepov, povezanih s covid 19, si pridržujemo pravico do spremembe ali odpovedi programa, kar bo objavljeno na spletni strani Tržiškega muzeja. Udeleženci morajo izpolnjevati pogoje PCT.

Razstava bo na ogled do 1. 10. 2021.
Galerija Atrij Občine Tržič / Trg svobode 18 / 4290 Tržič
Odpiralni čas: od ponedeljka do petka, od 9. do 17. ure.