Slovenski kulturni praznik 8. februar

OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU, 8. FEBRUARJA 2020
TRŽIŠKI MUZEJ PRIPRAVLJA DOŽIVETJE KULTURE

Veseli bomo, če se nam pridružite v prijetnem ambientu ob čaju in piškotih.
Na dan odprtih vrat je obisk muzeja in dogodkov brezplačen.

OGLED STALNIH RAZSTAV

POLLAKOVA KAJŽA, Muzejska 11

10.00–18.00 – Sprehodite se skozi interaktivne razstave Usnje vseh barv, Tržiški šuštarji, Klobčič in nit, stari modni hit, Včerajšnje obrti – jutrišnji poklici in Slovenskega smučarskega muzeja.

KAKO SO PA VČASIH PISALI? za otroke

POLLAKOVA KAJŽA, Muzejska 11

11.00 – Otroke med 7 in 11 let lepo vabimo na delavnico, kjer bodo spoznali, kako so včasih pisali. Na poseben papir bodo z gosjimi peresi lahko zapisali verze Franceta Prešerna, Valentina Vodnika ali Vojteha Kurnika. Za zanimiv zaključek delavnice pa bo poskrbela Knjižnica dr. Toneta Pretnarja, ki nas bo z branjem izvrstnih verzov popeljala v čas, ko je živel France Prešeren.

VOJTEH KURNIK V DRUŽBI PREŠERNA IN VODNIKA za odrasle

Pollakov salon, Muzejska 11

17.00 – Pridružite se nam na literarni urici, v kateri se bomo spominjali časa, v katerem je živel France Prešeren. Vabimo vas, da v družbi Davida Ahačiča, ki bo bral manj znana besedila Valentina Vodnika, preberete pesem po svojem izboru.

Preživite Prešernov dan v naši družbi!