Razstava – Citre Muzeja Velenje

Spoštovani!

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Citre Muzeja Velenje, ki bo v četrtek, 5. 7. 2018, ob 18. uri v Galeriji Atrij.

Citre so bile že v 19. stoletju na Slovenskem zelo priljubljen ljudski inštrument. Skoraj ni bilo slovenske družine, v kateri ne bi imeli vsaj enega citrarja. Gostujočo razstavo, ki predstavlja del bogate zbirke zasebnega zbiralca in odličnega poznavalca citer Borisa Andreja Mlakarja, je pripravil Muzej Velenje, njena avtorja pa sta Boris Andrej Mlakar in kustos Blaž Verbič iz Muzeja Velenje. Na ogled bo več kot 90 citer, citrarsko notno gradivo, strune in drugi s citrami povezani predmeti. Prikazuje zgodovinski razvoj citer, igranje na različnih oblikah in predstavlja številne posameznike, tudi tržiške citrarje, ki so vplivali na razvoj in popularizacijo tega ljudskega strunskega glasbila. Kulturni program bo obogatil citrar Dejan Praprotnik.

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Razstava bo na ogled do 24. 8. 2018, od ponedeljka do petka od 10.00–12.00, 16.00–18.00 in v soboto od 10.00–12.00.