Joža Gros – Življenje tržiškega čevljarja

V četrtek, 24. maja 2018, ob 18. uri vas vabimo na muzejski večer, ki bo potekal v Pollakovem salonu v Tržiškem muzeju. Na njem bo o svojem življenju in delu pripovedoval Joža Gros, ki je meseca marca dopolnil 90 let, pridružili se mu bodo drugi sogovorniki.

Življenjsko pot Joža Grosa je krojilo delo, dediščina mu je bila položena v zibko. Z izjemnim pripovedovalskim darom je iskreno, zbrano, tenkočutno in s kančkom humorja pripovedoval zgodbo svojega življenja, ki je skupaj s spremnim besedilom zagledala luč sveta v knjigi z naslovom Življenje tržiškega čevljarja in podnaslovom Joža Gros: Od Kaštrunovega bêrštata do zlate dobe Peka in podjetja Migi. V njej je govora o čevljarskih koreninah, otroštvu, mladostniški razigranosti in vojnih razmerah, o trdem delu, izkušnjah iz tujine in uspehih doma.

Veselimo se srečanja z vami!
Sodelavci Tržiškega muzeja