dr. Evgen Bavčar – Svetloba knjige

Vljudno vabljeni na odprtje fotografske razstave dr. Evgena Bavčarja Svetloba knjige, ki bo v sredo, 22. marca 2017, ob 17. uri v Paviljonu NOB.

Slepi fotograf, filozof in borec za pravice slepih Evgen Bavčar se predstavlja z avtorskimi fotografijami, ki jih posveča pisavi, pisani besedi za tiste, ki jim je bila odvzeta pravica do svobode videnja črk. Zato v središče svoje umetniške fotografije postavlja Braillovo pisavo, ki jo kot kulturno posebnost predstavlja na umetniških fotografijah v črno-beli tehniki. Nastale iz zavesti videnega in vidnega izpričujejo lastno duhovno pripoved in ne zgolj odsev realnega. Razstavo bodo spremljale tudi prilagoditve za slepe in slabovidne, kot so tehnični opisi izbranih fotografij in tipni tloris razstavnega prostora.

Delo, umetnostni in miselni svet umetnika dddr. Evgena Bavčarja bo predstavila literarna zgodovinarka dr. Tatjana Rojc.

V kulturnem programu bo nastopil DUO Andreja Pogačnik, flavta in Eva Dukarič, violina.

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Razstava bo na ogled do 5. 5. 2017.

Paviljon NOB je odprt:
torek-petek 10.00—12.00, 16.00—18.00