TwitterFacebook

Gregorjevo – nova knjiga dr. Bojana Knifica

1.3.2017 je izšla knjiga dr. Bojana Knifica Gregorjevo: Ko gre luč v vodo in se prične pomlad.

Knjiga Gregorjevo dr. Bojana Knifica iz Tržiškega muzeja je prva, ki bralcu na prijeten način predstavlja praznovanje gregorjevega na Slovenskem, sorodna praznovanja drugod v Evropi in razkriva mitološka ozadja spuščanja luči po vodi. Prikazuje šego, kakršna je živela v preteklosti, njeno preoblikovanje do sodobnosti in ponuja pot njenemu prihodnjemu razvoju. Je bogato opremljena s prek 200 starimi in novejšimi fotografijami, ima znanstvena aparat in sodi med najpomembnejša sodobna etnološka dela s področja obravnave šeg in navad na Slovenskem. Ker je bilo spuščanje gregorčkov leta 2016 vpisano v nacionalni Register nesnovne kulturne dediščine ima knjiga znak registra nesnovne kulturne dediščine.

Cena knjige znaša 27 EUR. Knjigo lahko naročite na našem elektronskem naslovu: trziski.muzej@guest.arnes.si

Gregorjevo: Ko gre luč v vodo in se prične pomlad

Tržiški muzej, Tržič 2017

Avtor besedila dr. Bojan Knific