Slovenski kulturni praznik 8. februar 2017

TRŽIŠKI MUZEJ PRIPRAVLJA DOŽIVETJE KULTURE

POLLAKOVA KAJŽA Muzejska 11

Ogled stalnih razstav

10.00–18.00 – V družbi kustosov boste spoznali dediščino čevljarstva, usnjarstva in smučanja. Sprehodili se bomo skozi interaktivne razstave Usnje vseh barv, Tržiški šuštarji in Slovenskega smučarskega muzeja.

GALERIJA PAVILJON Predilniška 12

Pogovor z umetnikom Valentinom Omanom

11.00 – Umetnik nam bo predstavil svoje bogato in raznoliko ustvarjanje, pogovarjali se bomo o njegovih pogledih na umetnost, o začetkih likovnega ustvarjanja in dosežkih, ki ga uvrščajo v sam vrh slovenske in avstrijske sodobne likovne umetnosti.

10.00–12.00, 16.00–18.00 – Ogled slikarske razstave Sic transit gloria hominis Valentina Omana

FUŽINA GERMOVKA Paradiž

Razstava Gospodar prstanov živi med nami

10.00–17.00 – Prva razstava v prenovljeni fužini Germovki. Avtorje razstave, člane KUD-a Ampus odlikujejo kovaška, kiparska, slikarska, oblikovalska in glasbena znanja, ki predstavljajo podlago umetniškim interpretacijam za izdelavo unikatnih kostumov, rekvizitov in orožja iz domišljijskega sveta. Vabljeni na čaj in kuhano vino.

Veseli bomo, če se nam boste pridružili na dnevu odprtih vrat!

Obisk muzeja in razstav so brezplačni.