Miti in legende Stojana Batiča

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Miti in legende Stojana Batiča, ki bo v sredo, 9. novembra 2016, ob 18. uri v Galeriji Paviljon NOB.

Akademski kipar Stojan Batič je znan predvsem po številnih spomeniških plastikah, parkovnih in ambientalnih skulpturah po Sloveniji, je tudi avtor spomenika pred Paviljonom NOB v Tržiču in reliefa nad glavnim vhodom. Prva posthumna razstava v tržiški galeriji je le delček izjmeno ustvarjalnega opusa v mali plastiki, ki je nastajala med letoma 1970 in 1999, ko se je posvečal zgodovinskim in literarnim predlogam, antični mitologiji ter slovenskim in evropskim legendam. Izbor bronastih plastik iz ciklusov Tragos, Satiriada in Gilgameš izpričujejo izjemno obvladovanje materiala in modelacijo figur, ki jim je avtor vdahnil kiparsko izrazno moč in hkrati lirično izpoved.

Ustvarjalno delo akademskega kiparja bo predstavila višja kustosinja Muzeja in galerije mesta Ljubljane Marija Skočir.
Iz razstavnega kataloga (.pdf)

Razstavo bo odprl župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

Razstava bo na ogled do 28. 12. 2016, od torka do petka: 10.00 – 12.00, 16.00 – 18.00 in soboto 10.00 – 12.00.