Turistični ponudniki

Tržiški muzej ima dolgoletno tradicijo, saj zaposleni že več kot 50 let skrbimo za interpretacijo kulturne dediščine. V zadnjih dveh letih se je pri nas veliko spremenilo, muzej smo posodobili s prenovo treh stalnih razstav, ki omogočajo sodobno, zanimivo in prijetno izkušnjo za obiskovalce.

Naša najdragocenejša razstava je čevljarska poimenovali smo jo »Tržiški šuštarji« in je državnega pomena, saj je najbogatejša zbirka te vrste v Sloveniji. Prav tako zanimivi sta razstavi usnjarske zbirke »Usnje vseh barv« in zbirke Slovenskega smučarskega muzeja »Smuk!«. Obiskovalcem prikazujemo preteklo življenje obrtnikov in ročni način izdelovanja izdelkov in zgodovino smučanja od pradavnine do danes. Razstave predmetov so obogatene z avdiovizualnimi prikazi in z ustvarjalnimi kotički za otroke in odrasle.

Vabimo vas, da nas obiščete in si skupaj s kustosi ogledate naš muzej ter da se skupaj pogovorimo o možnostih sodelovanja.

Za vse informacije se lahko obrnete na:
Tržiški muzej
Muzejska 11
4290 Tržič
Jana Babšek 041 622 528
jana.babsek@guest.arnes.si

Veselimo se srečanja z vami!

Upokojenci