Prišli so v Tržič in pustili sledi

Spoštovani!

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Prišli so v Tržič in pustili sledi, ki jo pripravlja Knjižnica dr. Toneta Pretnarja v sodelovanju s Tržiškim muzejem, v sredo, 31. 8. 2016, ob 18. uri v Kurnikovi hiši.

Razstava se navezuje na letošnji Domoznanski september v splošnih knjižnicah, ki želi tematiko migracij in priseljencev prikazati v pozitivni luči. To je priložnost, da tržiška knjižnica predstavi svoje domoznansko gradivo in s tem dejavnost, ki je ena od temeljnih v knjižničarski stroki. Izbor je sledil gradivu, ki ga hrani tržiška knjižnica, dopolnjujejo ga predmeti posameznikov in Tržiškega muzeja.

O razstavi bodo na kratko spregovorili Nejc Perko, dr. Bojan Knific, Marinka Kenk-Tomazin, Jana Babšek, s petjem bodo program popestrili pevke in pevci skupine Jerbas.

Razstava o prišlekih v Tržiču, ki so s svojim delovanjem zaznamovali mesto, bo v Kurnikovi hiši na ogled od 31. 8. 2016 do 27. 9. 2016. Nato pa se seli v Kulturni center Tržič, kjer bo na ogled od 28. 9. 2016 do 10. 10. 2016, v času torej, ko potekajo letošnji Dnevi evropske kulturne dediščine – DEKD – z naslovom DedIŠČIna OKOli nas.

Ogled bo možen po predhodnem dogovoru po telefonu: knjižnica 04 592 38 83 (Nejc Perko), muzej 04 531 55 00 (Bojan Knific).