Moč in nemoč

Vljudno vabljeni na odprtje razstave SEIJIJA KIMOTA, ki bo v četrtek, 9. junija, ob 17. uri v Galeriji Paviljon NOB.

Ob spominski slovesnosti osvoboditve taborišča Ljubelj Jug in ob 50. obletnici pobratenja Tržiča s francoskim mestom Ste-Marie-aux-Mines odpiramo razstavo japonskega umetnika, slikarja in kiparja, ki zadnjih dvajset let v kiparski likovni govorici raziskuje eksistencialne teme človeštva, človekovo svobodo in ujetništvo, osredotoča se zlasti na zlorabo moči in trpljenje posameznika, interpretira vsebine o vrednotah človečnosti in humanizma. Na ogled bo 12 skulptur, ki jih je avtor posvetil krajem spomina in žrtvam koncentracijskih taborišč, med njimi bosta predstavljeni dve skulpturi, ki ju je avtor posvetil Taborišču Ljubelj jug in sever.

Razstavo so omogočili Občina Tržič, Ministrstvo za kulturo in Ministrstvo za kulturo nemškega Posarja.

Razstava bo na ogled do 10. julija, od torka do sobote: 10.00 – 12.00, 15.00 – 18.00